Metal İşleme Yağları ve Sıvıları

HOUGHTON
Yanmaz Hidrolik Sistem Yağları
Houghton 1950'lerden beri ateşe dayanıklı hidrolik sıvıları imalat etmektedir. Yılda 100 milyon litreden fazla yaptığımız sevkiyat ile modern akışkan teknolojisinin önde gelen üreticisi ve tedarikçisi olarak tanınmaktayız. Birinci sınıf; “Houghto-Safe®”,  “Cosmolubric®” ve  “Hydrolubric®” markalarımız birçok OEÜ ve kullanıcı tarafından yangın ve patlayıcı ortamların operatörler için ciddi risk oluşturabileceği yerlerdeki hidrolik uygulamalar için onaylanmıştır. Tüm ürünlerimiz kapsamlı gelişim, uygulama ve analitik destek servisi ile desteklenmiştir. 
 
Isıl İşlem Yağları
Houghton, suverme yağlarından ısıl işlem polimerlerine kadar tüm suverme uygulamalarında kullanım için mevcut en geniş ısıl işlem ürün portföyüne sahiptir. Tüm ürünler, proses ve tesisten en iyi şekilde faydalanmanıza yardımcı olmak amacıyla yüksek performans özellikleri ve avantajları sunacak şekilde geliştirilmiştir. Tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ürün yelpazemiz; Houghto-Quench C, Mar-Temp M, Mar-Temp H ve VH, Klen-Quench & Klen-Temp, Vacu-Quench Aqua-Quench 100 & 200, Aqua-Quench 300 serisi ürün markalarından oluşmakta olup, hizmetinize sunulmaktadır. 
 
Dövme Yağlayıcıları
Grafitli, yağ emülsiyon ve su bazlı dispersiyonların yanında grafitsiz sentetik çözeltiler ve cam dispersiyonlarından oluşan ürün yelpazemiz çeşitli dövme işlemleri için idealdir.
 
 
Metal Şekillendirme Yağları
Houghton soğuk şekillendirme ürünleri suda çözünebilir ürünler ve saf yağlardan oluşan geniş bir yelpazeye sahip olup, tüm malzeme ve kalınlıkları kapsar. Ürün portföyümüz; Cindol, Cindolin, Fenella Oil, Fenella Fluid, Houghto-Draw, Hydro-Draw, Tube-Draw markalarından oluşmaktadır. Ürün viskoziteleri, 40 °C’ de > 500 cSt ile 1,5 cSt viskoziteye sahip uçucu yağlara kadar gitmektedir.
 
 
Metal Koruma – Korozyon Önleyici Sıvılar
 
Korozyon önleyici ürün yelpazemiz, tüm gereksinimlerinizi karşılamak için geniş film türleri ve koruma süreleri sunacak şekilde geliştirilmiştir. Bu, kısa süreli operasyonlar arası korumanın yanı sıra, açık havada uzun süreli korumalar ile deniz aşırı mesafelerdeki korozyon önlemeyi de kapsamaktadır.
 
 
Su İle Karışmayan Saf Metal İşleme Yağları
Su ile karışmayan saf metal işleme yağlarına yönelik ihtiyaç duyabileceğiniz Broşlama, Derin Delik Delme, Dalma Erezyon, Dişli Kesme, Genel Talaş Kaldırma, Taşlama, Honlama ve takım tezgahlarınızda ihtiyaç duyacağınız MQL (Minimum Miktarlı Yağlama) operasyonlarınızın her türlü zorluk seviyesine cevap verebilecek geniş ürün yelpazemiz Houghton; Garia, Macron, Cut-Max, serisi ürün gruplarımızın çatısı altında hizmetinize sunulmaktadır.
 
 
Su İle Karışan Metal İşleme Yağları
Soğutma Sıvıları: Su ile karışan metal işleme yağı ihtiyacı bulunan operasyonlarınızda, her türlü ihtiyacınıza cevap verebilecek geniş ürün yelpazemiz Houghton;
 
Dromus, Adrana, Sitala, Hocut, serisi ürün gruplarımızın içerisinde hizmetinize sunulmaktadır.
 
Taşlama Sıvıları: Her türlü su ile karışabilen taşlama yağı ihtiyacı bulunan operasyonlarınızda beklentilerinize fazlasıyla cevap verebilecek geniş ürün yelpazemiz Houghton; Metalina, Houghto Grind, Hocut, serisi ürün gruplarımızın çatısı altında hizmetinize sunulmaktadır